Proč mít e-mail na vlastní doméně?

Mnohokrát jsem se setkal s firmou, která má moderní webové stránky na vlastní doméně (například www.mojefirma.cz), ale kontaktní e-mail pak uvádějí mojefirma@seznam.cz.

Přitom stačí udělat tak málo a máte bezpečný e-mail, třeba na adrese info@mojefirma.cz.

Proč nepoužívat e-maily zdarma, ale zvolit e-mail na vlastní doméně?

1. Profesionální prezentace firmy
Na tvorbu webu jste vynaložili nemalé finanční náklady, aby vypadal moderně a profesionálně. Zkuste to dotáhnout do konce a používejte i firemní e-mail. Každý průměrný webhosting nabízí e-maily na vlastní doméně v ceně. Nemusíte tedy nic připlácet, tak proč toho nevyužít. E-mail od seznamu moc důvěryhodnosti nepřidá.

2. Marketing a zapamatovatelnost
E-mail stoklasa@mojefirma.cz si zapamatuje rozhodně více uživatelů než zdenek.stoklasu@outlook.com. Steve Krug už v názvu knihy napsal Nenuťte uživatele přemýšlet. Čím výstižnější a jednodušší adresa e-mailu, tím pro vás a celou společnost lépe.

3. Bezpečnost dat
Četli jste si někdy obchodní podmínky jednotlivých poskytovatelů freemailů? Víte kdo má k vašim e-mailům přístup? Jak jsou zabezpečené a jaké máte záruky navrácení při jejich ztrátě? Zabezpečujete a zálohujete svá firemní data, své firemní know-how, ale na e-maily tak nějak zapomínáte? Nejste sami, ale proč nevybočit z řady a nemít svůj bezpečný e-mail na vlastním serveru, popřípadě na serveru vašeho webhostingu?

Ozvěte se, poradím vám jak zprovoznit e-mail na vlastní doméně!

Zdeněk Stoklasa

Jsem multipotenciál a generalista. Pečlivý, samostatný, zodpovědný a Apple pozitivní. Sledujme se na LinkedIn. Nezávazně.

Napište mi

ahoj@zsto.cz

Fakturační údaje

Zdeněk Stoklasa
Na Zahrádkách 892
768 61 Bystřice pod Hostýnem
IČO 86931725
ID datovky gp753gh

Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 07.07.2008, eviduje: Městský úřad Bystřice pod Hostýnem, sídlo: Na Zahrádkách 892, Bystřice pod Hostýnem 768 61