Nejpoužívanější online aplikace

Online nástroje a služby se postupně staly součástí mojí každodenní práce. Většinu z nich budete určitě znát, ale třeba…

Online nástroje a služby se postupně staly součástí mojí každodenní práce. Většinu z nich budete určitě znát, ale třeba WorkFlowy nebo Coggle už tak známé nejsou.

online-app

Webhosting Blueboard a jejich miniserver

Dnes již všechny weby, které jsem vytvořil, běží u Blueboardu. Jejich osobní přístup není jen vymyšlený slogan, ale skutečnost. Od loňského roku využívám i jejich virtuální miniserver, který má ultra jednoduchou administraci. Zatím jsem proto ani neměl důvod zkoušet služby jiných webhostingů. Jediné co mě láká, je wedos disk ;-).

Wunderlist – Time Management online

Základem mého time managementu je Wunderlist. Jednoduchý úkolovník, který jde používat ve webovém prohlížeči nebo si nainstalovat aplikaci do mobilu, tabletu či počítače. Synchronizace na všechna zařízení je snadná a bezproblémová.

Evernote

Tohle jsou moje poznámky, osobní Wikipedie a úložiště rozepsaných článků. Zkoušel jsem mít Evernote i jako sofistikovaný systém evidence úkolů, ale nenašel jsem nastavení štítků, které by mi vyhovovalo. Systém z www.mitvsehotovo.cz jsem zkoušel jako první a je pro mě zbytečně složitý.

Trello

Používám jako projektový systém. Evidence projektu, rozčlenění na jednotlivé fáze tvorby, předávání úkolů kolegům a týmová komunikace v jednom. A je zdarma.

Toggl

Toggl využívám pro zaznamenávání času, který mi zaberou jednotlivé úkoly a projekty. Výpis z Togglu přikládám k faktuře, pokud je práce účtována v hodinovce. Já mám přesnější přehled o projektu a klient vidí, který úkol zabral nejvíce času. Jednoduché a funkční.

Nákup grafiky a šablon

Themeforest – pěkné šablony pro WordPress, Prestashop, Magento nebo html šablony
Graphicriver – grafické prvky
Photodune – krásné a tématické fotografie
Codecanyon – a něco pro kodéry

Google kancelář

Základem je Gmail na vlastní doméně neboli Google Apps. Díky tomu pak můžu využívat i další nástroje jako je adresář, kalendář nebo disk pod vlastní značkou ZSTO.

Google a jeho mobile friendly

Google se letos rozhodl více propagovat mobilní weby. Jestli je web použitelný na mobilech vám řekne
jeho test.

Příležitostně používané

Fakturoid – jednoduchá, intuitivní, precizní a výkonná aplikace pro vytváření a správu faktur. V posledních aktualizacích se nezaměřuje pouze na malé živnostníky, ale jeho výstupy lze použít do účetnictví firem.

Ninjamock – tvorba wireframů online. Možnost exportu do PDF nebo PNG.

Coggle – k tvorbě myšlenkových map lze použít spoustu různých aplikací. Já jsem si oblíbil online nástroj coggle.it umožňující propojení s google účtem.

Invisionapp – pro prezentaci wireframů a grafických návrhů webů je to velmi užitečná věcička, využitelná hlavně pro spolupráci v týmu. Jednotlivé náhledy lze okomentovat.

Zdeněk Stoklasa

Jsem multipotenciál a generalista. Pečlivý, samostatný, zodpovědný a Apple pozitivní. Sledujme se na LinkedIn. Nezávazně.

Napište mi

ahoj@zsto.cz

Fakturační údaje

Zdeněk Stoklasa
Na Zahrádkách 892
768 61 Bystřice pod Hostýnem
IČO 86931725
ID datovky gp753gh

Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 07.07.2008, eviduje: Městský úřad Bystřice pod Hostýnem, sídlo: Na Zahrádkách 892, Bystřice pod Hostýnem 768 61