Pronajmi si zámek v Mikulově

online rezervační systém www.pronajmisizamek.cz

Projektové řízení a UX

Online rezervační systém pro Regionální muzeum v Mikulově má za úkol zefektivnit pronájem zámeckých prostor a umožnit jejich rezervaci česky, anglicky i německy mluvícím uživatelům.

Hlavní přednosti z technického hlediska vidím v responzivním designu, jednoduché navigaci a na míru postaveném redakčním systému.

Představy & Myšlenky

Návrh webu začínal vydefinováním představy a sepsáním hlavního cíle webu. Používám k tomu poznávací dotazník, který mi řekne základní požadavky klienta. Vzhledem k menšímu počtu stran jsem vytvořil wireframy pro všechny základní strany webu. Celý web jsem poté prototypoval v bootstrapu včetně již ostrých textů, které psal a kontroloval copywriter.

Klient měl v této fázi tvorby jasnou představu o rozsahu, o textech i o přípravě podkladů nutných pro dokončení webu.

Frontend & Backend

Na pozadí webu jede zakázkově napsaný redakční a rezervační systém od Raab Computer, který přesně kopíruje svoji prezentační část. V administraci nenajdete žádné neaktivní položky nebo nepoužívané funkce. Přenos dat je zabezpečen protokolem HTTPS.

Prezentační část je responzivní a rezervaci si tak můžete objednat na cestách klidně i z mobilu. A pokud si nevíte rady s výběrem sálu? Nevadí. Připravili jsme malou nápovědu pro usnadnění vašeho rozhodování.

Časově nejnáročnější bylo focení, které probíhalo několik měsíců, aby se zachytily prostory v různém využití.

Rozsah mé práce

  • analýza požadavků
  • návrh webu, uživatelské testování a prototypování
  • návrh a registrace domén pro všechny jazyky
  • výběr copywritera, fotografů, grafika, kodéra a redakčního systému
  • projektové řízení a technický dozor
  • úprava fotografií a vložení obsahu
  • napojení na Google Analytics a zajištění webhostingu

Poděkování

Děkuji všem, kteří se na tvorbě webové aplikace pronajmisizamek.cz podíleli.

Jmenovitě na webu spolupracovali: Jiří Horák – virtuální prohlídky, Karel Vlček – fotografie, Lucie Ságnerová – texty, Martin Tellinger – grafika, Rychlí kodéři – HTML kódování a Raab Computer – rezervační systém.

Klient

www.rmm.cz
Regionální muzeum v Mikulově je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje a kromě pronajímání sálů mikulovského zámku zajišťuje také pořádání výstav, stejně jako péči o stálé expozice.

Chcete podobný web?

Přijeďte na dobrou kávu a probereme váš projekt osobně. Mám čerstvě praženou z e-shopu ZRNKOVÁ.